Echipa de volei feminină a Universității „Vasile Alecsandri” din Bacău a obținut medalia de aur la Campionatul European Universitar

Echipa de volei feminin a Universităţii „Vasile Alecsandri” din Bacău a obținut medalia de aur la Campionatul European Universitar, competiţie organizată în perioada 17-24 iulie 2016 în Croația, la Zagreb și Rijeka.

În finală echipa de volei feminin a Universităţii „Vasile Alecsandri” din Bacău formată din Baciu Ioana-Maria, Ciucu Andra, Fiterău Andreea, Matache Iuliana, Albu Mihaela, Cazacu Ana-Cristina, Șipoș Melinda, Ciocian Lorena-Raisa, Pătrășcanu Valentina-Gabriela și Moisa Sabina, antrenată de Florin Grapă a câștigat cu scorul de 3-1 în faţa formaţiei Universităţii din Lausanne, Elveția. Echipa de volei masculin a Universităţii „Vasile Alecsandri” din Bacău s-a clasat pe locul 14.

pozUniversitatea „Vasile Alecsandri” din Bacău prelucrează datele dumneavoastră cu caracter personal, respectiv imaginea prin mijloace automatizate. Accesați declarația privind prelucrarea datelor cu caracter personal